Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Ustanowienie w 1999 r. przez Krajową Radę Spółdzielczą i redakcję "Tęczy Polskiej" nagrody Menedżer-Spółdzielca wzbudziło wielkie zainteresowanie w środowisku spółdzielczym. Ilość wniosków złożonych do Kapituły w pierwszej edycji konkursu była znaczna, niemal wszystkie udokumentowały spełnienie przez kandydatów wymagań stawianych w konkursie.

Kapituła nagrody Menedżer-Spółdzielca, w porozumieniu z Krajową Radą Spółdzielczą, postanowiła więc uhonorować część osób startujących w konkursie Menedżer-Spółdzielca wyróżnieniami "Prymus". Otrzymały je te osoby, które przedstawiły pełną dokumentację wymaganą w konkursie i otrzymały pozytywną ocenę Kapituły, ale nie zdobyły tytułu Menedżera-Spółdzielcy.

Wyróżnienia po raz pierwszy przyznano w 2000 r. i otrzymało je dziesięciu przedstawicieli różnych branż spółdzielczych. W przeciwieństwie do "Menedżera-Spółdzielcy" ilość Prymusów nie jest określona i zależy od decyzji Kapituły.

 

Pobierz regulamin wyróżnienia "Prymus"

Pobierz formularz zgłoszeniowy do wyróżnienia "PRYMUS"

 

Wręczanie "Prymusów" stało się już tradycją dorocznych imprez spółdzielczych w Polsce (m.in. obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości oraz Krajowych Targów Spółdzielczych). Ma formę uroczystej gali z udziałem najwyższych władz państwowych (w roku 2002 wręczał je Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, w 2003 r. Marszałek Senatu RP Longin Pastusiak, w 2004 r. Marszałek Sejmu RP, Józef Oleksy i Wiceprezes Rady Ministrów, Jzabela Jaruga-Nowacka).

 

Wnioski o przyznanie honorowego tytułu "Menedżer-Spółdzielca" prosimy kierować pod adres:


Centrum Informacji i Promocji Spółdzielczości
ul. Jasna 1 00-013 Warszawa
z dopiskiem KONKURS

informacje: tel./fax: 22 828 65 11